Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Makinë lustruese e sipërfaqes së lakuar>Makinë lustruese CNC me gishta të shumëfishtë YH2M8630

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1616381849536976.jpg
YH2M8630 Makinë lustruese CNC me shumë gisht

YH2M8630 Makinë lustruese CNC me shumë gisht


Funksioni kryesor:

Shtë projektuar për lëmimin dhe lustrimin e profilit 2.5D dhe 3D të pjesëve precize në forma të ndryshme. Makina është aplikuar gjerësisht në prodhimin elektronik, si telefoni celular ose mbulesa qelqi e orës, strehimi metalik, mbulesa e pasme, qeramika dhe safiri.


HETIM
Aplikime tipike

Kjo pajisje përdoret kryesisht për lapsimin dhe lustrimin e të dyja anëve të sipërfaqes paralele të metaleve të hollë dhe pjesëve jometale të brishta të forta, të tilla si silic, kristal safir, qeramike, xham optik, kristal kuarci dhe materiale të tjera gjysmëpërçuese.


Specifikimi kryesor
ModelNjësiYH2M8630
Diametri i kokës së lustrimit (OD)mm20 × φ50 φ180
Madhësia e workpiecemmGjatësia diagonale≤180mm
Shpejtësia e lustrimit të kokësrpm10 3000 ~
X goditje lëvizësemm350
Y goditje lëvizësemm400
Z goditje lëvizësemm400
Një goditje në lëvizje
-30 ° 360 °
Përmasat e përgjithshme (L x W x H)mm1900x2100 x 2000
Peshekg220
Etiketa

tag:Gisht i shumëfishtë, lapping, lustrim

HETIM