Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Bluarje dhe lustrim>Makinë për lustrim të sipërfaqes

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672900514972339.jpg
Makinë lustruese konkave YH2M8608

Makinë lustruese konkave YH2M8608


Funksioni kryesor:

Kjo pajisje është e përshtatshme për lustrimin e sipërfaqes konkave të pjesëve të qelqit, zirkonit, metalit dhe jometalit, veçanërisht për lustrimin e sipërfaqes konkave të pjesëve 3D të lakuar të dyfishta / 3D katërkëndore / 3D të lakuara me katër dimensione.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Qeramikë

pik-2

Xham konkav 3D

Pikat kryesore të pajisjeve

● Pajisja ka funksionin e lidhjes me katër aks C/X/Y/Z, i cili mund të realizojë interpolimin dhe lustrimin e zgavrës konkave të xhamit.

● E pajisur me cilindër shtytës lundrues anash/vertikal dhe kokë lustruese fleksibël për të zgjidhur efektin e konsumimit të kokës lustruese.

● Kjo makinë është e pajisur me një pajisje ndarëse me vakum ajër-lëng, e cila monitoron presionin negativ në kohë reale dhe përdor metodën e kontrollit të ekranit me prekje + PLC.

Parametri teknike

Projekt

Njësi

Parametër

Diametri maksimal i përpunimit të pjesës së punës

mm

8 inç (diagonale)
Sasia e kokës lustruese të buzës së harkut

më shumë

12

Sasi e madhe e kokes lustruese konkave

më shumë

12

Shpejtësia e lustrimit të kokës

rpm

100-1500

Numri i pjesëve të punës të lëmuara në një kohë të vetmeindividuale

12

Efikasiteti i lustrimitmin/disk

20-24 (100-120 S/copë)

madhësia e tavolinës së punës

mm

1220x280

Mënyra e ngarkimit dhe shkarkimit-

Ngarkimi dhe shkarkimi automatik robotik

metoda e ftohjes-

Ftohje qarkulluese

Saktësia e filtrimit

mM

6

Cilësia e makinës

kg

3000

Dimensionet e veglave të makinerisë

mm

2080x1800x2400

HETIM