Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Bluarje dhe lustrim>Makinë për lustrim të sipërfaqes

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672902738673375.jpg
Makinë lustruese 2D të sipërfaqes YH81116M81118A/3

Makinë lustruese 2D të sipërfaqes YH81116M81118A/3


Funksioni kryesor:

Kjo makinë përdoret kryesisht për fshirjen dhe lustrimin automatik të sipërfaqeve të sheshta dhe sipërfaqeve të lakuara 2.5D dhe 3D të materialeve metalike si aliazh alumini dhe çelik inox dhe materiale jo metalike si qelqi dhe qeramika.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Kornizë e mesme prej çeliku inox

pik-2

Xham i mbulesës 3d të telefonit celular

Pikat kryesore të pajisjeve

● Kjo pajisje është një makinë lustruese me adsorbim me vakum të pllakës së poshtme me shumë stacione, e pajisur me një pajisje ndarëse vakum ajër-lëng.

● YH2M81116 është projektuar me 5 tabaka të pjesëve të punës për ngarkim dhe shkarkim kur ndalet; YH2M81118 është projektuar me 8 tabaka të pjesëve të punës, 4 janë të lëmuara në të njëjtën kohë dhe 4 ngarkohen dhe shkarkohen pa u ndalur.

● Metoda e shtypjes së diskut lustrues kryhet nga servo motori që drejton vidën e topit.

● Miratoni modalitetin e kontrollit me ekran me prekje + PLC.

Parametri teknike

Modeli/artikull i produktit

Njësi

YH2M81116A

YH2M81118

Madhësia e diskut të pjesës së punës (diametri i jashtëm x trashësia)

mm

φ400x25 (aliazh alumini)φ400x25 (aliazh alumini)
Numri i tabakave të pjesës së punësindividuale

5

8

Madhësia maksimale e pjesës së punës

mm

360

360

Madhësia e diskut (diametri i jashtëm)

mm

φ1135

φ1135

Shpejtësia e rrotullimit të diskut të pjesës së punës

rpm

2~45 (rregullimi i shpejtësisë pa shkallë)2~45 (rregullimi i shpejtësisë pa shkallë)
Shpejtësia e rrotullimit të diskut të pjesës së punës

rpm

1~12 (rregullimi i shpejtësisë pa shkallë)Ndërrimi automatik, pa revolucion gjatë lustrimit
Shpejtësia e diskut të lustrimit

rpm

2~90 (rregullimi i shpejtësisë pa shkallë)2~90 (rregullimi i shpejtësisë pa shkallë)
Goditja e ngritjes së diskut lustrues

mm

350

350

Dimensionet (LxWxH) Përafërsisht.

mm

1900x1500x2800

2430x1935x2575

Ngarkimi dhe shkarkimi automatik-asnje

Kanë

Total Pesha

kg

2800

4050

HETIM