Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Bluarje dhe lustrim>Makinë bluarëse dhe lustruese e njëanshme

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672897670317868.jpg
YH2M8155 Makinë bluarëse (lustruese) me precizion me katër boshte

YH2M8155 Makinë bluarëse (lustruese) me precizion me katër boshte


Funksioni kryesor:

Kjo makinë përdoret për pjesë metalike si pllakë valvulash, pllakë valvulash, pllakë fërkimi, unazë të ngurtë mbyllëse, unazë të pistonit të cilindrit, teh të pompës së vajit, si dhe materiale jometalike të forta dhe të brishta si pllakë silikoni, vafer, kristal kuarci, qelqi, qeramika dhe safiri. Bluarje dhe lustrim sipërfaqësor.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Wafer silikoni

pik-2

safir

Pikat kryesore të pajisjeve

● Kjo makinë miraton lëvizjen planetare të çuditshme.

● Pllaka e pjesës së punës dhe pllaka lustruese drejtohen drejtpërdrejt nga reduktuesi dhe shpejtësia rregullohet nga konverteri i frekuencës.

● Përvetësoni cilindrin e ajrit + valvulën proporcionale elektrike për të kontrolluar me saktësi presionin, adoptoni ekranin me prekje + modalitetin e kontrollit PLC.

Parametri teknike

Projekt

Njësi

Parametër

Madhësia precize e pllakës së poshtme

mm

φ1422 x 145

Madhësia dhe materiali i pllakës

mm

φ550/SUS304 sheshit≤5um

pesha e pajisjeve

T

9

Madhësia e pajisjes (L*W*H)

mm

2255 x 1875 x 3300

Sistemi i zbulimit të temperaturës së panelit

-kanë

Sistemi i furnizimit të lëngjeve lustruese

-kanë

Sistemi i ftohjes së kokës PP

-fakultativ

Sistemi i ftohjes së pllakës së poshtme

-kanë

Rrotullimi i detyruar i motorit të pllakës së sipërme (ngasja e sipërme) 4 grupe

-kanë

Sistemi i servo veglave rrotulluese

-fakultativ

Sistemi i plotë i kontrollit të procesit

-Të posedojë/mund të shkruajë një proces me 10 hapa (50 recetë)

Sistemi i ruajtjes dhe leximit të të dhënave historike

(temperatura, shpejtësia, koha, presioni)

-kanë

Armët e ujit dhe armët ajrore

-kanë

Presioni dhe saktësia e pllakës së sipërme

-Presioni maksimal i një pllake të vetme është 500 kg/ea, presioni minimal është 40 kg/ea, dhe luhatja e presionit dhe gabimi janë brenda 3%

Furnizimi me energji i zbatueshëm

-Tensioni i furnizimit me energji elektrike: 380V±10%/220V±10%, frekuenca e furnizimit me energji elektrike: 50Hz±2%

fuqia e pajisjeve

kW

≦ 30

Kërkesa për presionin e ajrit

MPA

Presioni përfundimtar: 0.5-0.7

kërkesa për ujë ftohës

-Presioni: 2-4kg/cm2, prurja: 10-16L/min. Temperatura: 8-18℃

nevojat mjedisore

-Temperatura e ambientit: 0℃-45℃

HETIM