Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Bluarje dhe lustrim>Makinë bluarëse dhe lustruese e njëanshme

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672898279533575.jpg
Makinë lustruese e sheshtë me saktësi të lartë YH2M81190

Makinë lustruese e sheshtë me saktësi të lartë YH2M81190


Funksioni kryesor:

Kjo makinë përdoret për bluarje dhe lustrim të imët të avionëve me përmasa të mëdha në industrinë optike, elektronike dhe mekanike, të tilla si prizmat e disqeve plastike, kristale optike të sheshta, fletët e ekranit me kristal të lëngshëm, filmat mbrojtës të dritës IC, kristalet, xhami filtri, safiri. qelqi, kristal kuarci, silikon Lustrim nga një anë me precizion të lartë dhe me efikasitet të lartë i materialeve të forta dhe të brishta si STN-LCD, ekrane me kristal të lëngët CSTN-LCD, nënshtresa xhami të hollë, etj.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

LCD

Pikat kryesore të pajisjeve

● Vegla e makinës ka disqe hedhëse të sipërme dhe të poshtme, diametri i diskut të sipërm është 1300 mm dhe diametri i diskut të poshtëm është 1900 mm. Disku i sipërm mund të rrotullohet 90°. Disku mund të përdoret si një pjesë e punës për montim ose si një disk lustrimi dhe madhësia e pjesës së punës që mund të përpunohet është më e vogël ose e barabartë me 1850.

● Pllaka e sipërme mund të zhvendoset horizontalisht për të formuar një lëvizje reciproke për të siguruar butësinë dhe butësinë e përpunimit të pjesës së punës. Udhëtimi horizontal i pllakës së sipërme është 1100 mm.

● Vegla e makinës kontrollohet nga PLC dhe ekrani me prekje, parametrat e procesit në kushte të ndryshme presioni mund të paracaktohen në ekranin me prekje dhe motori i pllakës së poshtme drejtohet nga motori me frekuencë të ndryshueshme për të realizuar rregullimin e shpejtësisë së konvertimit të frekuencës pa shkallë.

Parametri teknike

Projekt

Njësi

Parametër

Madhësia më e ulët e diskut lustruese (mund të personalizohet)

mm

φ1900, toleranca e sheshtë ±0.01
Shpejtësia më e ulët e rrotullimit të diskut të lustrimit

rpm

0 50 ~

Madhësia e diskut të sipërme lustruese (mund të personalizohet)

mm

φ1400, toleranca e sheshtë ±0.01
Gama e lëkundjes së diskut të sipërm lustrues

mm

≤700

Madhësia maksimale e pjesës së punës në pjatë

mm

①Pjesa rrethore e punës ≦1900 (e montuar në fund);

②Pjesa e punës katrore 1345x1345 (e montuar në fund);

③ Pjesët e punës drejtkëndore mund të përdoren për të prodhuar pjesë pune me përmasa të mëdha (të montuara në fund)

Vëllimi i kovës së lëngshme lustruese (mund të personalizohet)

L

40

Motori nxitës

W

400

Pompë e lëngut lustrues

W

375W

Motori i poshtëm i diskut lustrues

/

22kW1450rpm 3-faza 380V
Motori i sipërm i diskut lustrues

/

2.2kW1450rpm2 faza 220V
Servo motori me lëkundje

/

3.0kW2000rpm 3-faza 380V
Kapaciteti i instaluar

KVA

rreth 25
Dimensionet e makinës (LxWxH)

mm

Rreth 4000x3000x2400
Pesha e makinës

kg

Rreth 10,000

HETIM