Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me një anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1675654275806973.jpg
YHM7745 Makinë bluarëse vertikale me një anë

YHM7745 Makinë bluarëse vertikale me një anë


Funksioni kryesor:

Ky mjet makinerie është i përshtatshëm për përpunimin e karbitit të silikonit 4/6/8 inç, safirit, nitridit të galiumit, mund të arrijë saktësi të lartë të faqes fundore të pjesëve dhe përpunimin e kërkesave të larta të përfundimit të sipërfaqes.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Karabit silik

pik-2

safir    

pik-3

Nitrid galiumi

Pikat kryesore të pajisjeve

● Shtrati adopton pjesë të salduara një-pjesë dhe kolona miraton derdhje prej gize të shkallës së lartë, e cila ka qëndrueshmëri me saktësi të lartë, kapacitet të fortë për thithjen e goditjeve dhe rregullim të arsyeshëm të përforcimit përmirëson forcën e strukturës. Saldimet dhe derdhjet trajtohen me pjekje dytësore dhe shpërthim me plumb për t'i bërë pjesët bazë më të qëndrueshme dhe të besueshme.
● Rrotullimi i tavolinës mbështetet nga kushinetat speciale rrotulluese me precizion të lartë dhe rrotullimi drejtohet nga servo motorët dhe reduktuesit për të siguruar saktësinë dhe qëndrueshmërinë e rrotullimit.
● Këndi i kokës së bluarjes dhe tavolinës është i rregullueshëm dhe këndi është i përshtatshëm për t'u zbuluar, i cili mund të përshtatet me metoda të ndryshme të bluarjes së ushqimit të vazhdueshëm.
●E pajisur me një tavolinë pune të fortë magnetike, dhe e kontrolluar nga programi.
● Boshti Z adopton vidhos me top precize dhe sistem servo të qëndrueshëm dhe të besueshëm, në mënyrë që veglat e sipërme dhe të poshtme të ushqimit të ruajnë saktësi të lartë dhe stabilitet të lartë.

Parametri teknike
ProjektNjësiParametër
Pjesa e punësPjesa maksimale e përpunuar e punësmmΦ200 (8 inç)
Trashësia maksimalemm200
ZHaftUdhëtimi me boshtin Zmm200
Boshti Z Lëviz shpejtmm / min200
Njësia minimale e ushqimitmm0.001
Shpejtësia e furnizimit të bluarjes me boshtin Zmm / min0.001-1
Shpejtësi e shpejtë e lëvizjes së tavolinësmm / min1000
WorkbenchShpejtësia e rrotullimit të tabelësrpm5-80 (Fuqia e vlerësuar 50)
Diametri i tabelësmm450
Tavolina e punës mban ngarkesënkg300
Lartësia e tryezësmm900
Distanca që lëviz tabelamm300
fuqia motorikemotor gishtkW15
Motor me akskW1.5
Motor me bosht XkW1.5
Motor rrotullues tavolinekW1.5
GishtÇift rrotulluesNm70
Burim të energjisëMbetetV-kW380-25
Burimi i presionit të ajritkg/cm²4-6 (E qëndrueshme)
MasatGjurma e njësisë kryesore (gjatësia× gjerësia × lartësia)mm2600 1800 × × 2950
pesha e makinëst3.5
SaktësiSaktësia e pozicionimit të boshtit Zmm≤0.006
Saktësia e pozicionimit të përsëritshme të boshtit Zmm≤0.004
Perpendikulariteti i tabelës me boshtin Zmm0.02
Kërcim me diametër të gishtitmm≤0.003
Saktësia e bluarjes (ndryshimi në trashësi)mm≤0.005
Rrota bluarëseSpecifikimmm450×40×360 (Rrota bluarëse diamanti)
Rrotulloni shpejtësinërpm50-2800 (Shpejtësia e rregullueshme)

HETIM