Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me një anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1690273329462177.jpg
YHM7445 Mulli vertikal me një anë

YHM7445 Mulli vertikal me një anë


Funksioni kryesor:

Makina është e përshtatshme për përpunimin e sheshtë të karbitit të silikonit 468 inç, safirit dhe nitridit të galiumit. Mund të arrijë saktësi të lartë dhe kërkesa të larta për përfundimin e sipërfaqes për faqen e fundit të pjesëve.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Karabit silik

pik-2

sapphires

pik-3

Nitrid galiumi

Feature kryesore

● Shtrati është bërë nga pjesë saldimi me një pjesë dhe kolona është prej gize të cilësisë së lartë. Saktësia dhe qëndrueshmëria janë të larta. Saldimet dhe derdhjet trajtohen me pjekje të dytë dhe shpërthim me pjekje për t'i bërë pjesët bazë më të qëndrueshme dhe të besueshme.

● Tavolina e punës mbështetet nga kushinetat speciale të rrotullimit me precizion të lartë, i cili drejtohet nga servo motori dhe reduktuesi për të siguruar saktësinë dhe qëndrueshmërinë e rrotullimit.

● Këndi midis kokës së bluarjes dhe tryezës së punës mund të rregullohet dhe këndi mund të zbulohet me lehtësi. Mund të përshtatet me mënyra të ndryshme bluarjeje të vazhdueshme të ushqimit.

● E pajisur me tavoline magnetike te forte, dhe nga programi i kontrollit magnetik.

● Boshti z përdor vidën e topit me precizion, bashkon sistemin e qëndrueshëm të shërbimit të besueshëm, bën që thika të futet lart e poshtë për të ruajtur saktësinë e lartë dhe stabilitetin e lartë.

Parametri teknike
ProjektParametër
Pjesa e punësPjesa maksimale e përpunuar e punësΦ200 mm (8 in)
trashësia maksimale200mm
Boshti Zgoditje e boshtit z200mm
Shpejtësia e lëvizjes së shpejtë Z200mm / min
njësia minimale e ushqimit0.001mm
shpejtësia e ushqimit të bluarjes Z0.001-1mm / min
tryezëshpejtësia e lëvizjes së shpejtë të tryezës së punës1000mm / min
shpejtësia e rrotullimit të tryezës së punës5-80 rpm (Vlera 50 rpm)
diametri i tavolinës së punës450mm
kapaciteti mbajtës i tavolinës së punës300kg
lartësia e tavolinës së punës900mm
largësia e lëvizjes së tavolinës së punës300mm
fuqia motorikemotor me bosht15kW
Motor me aks1.5kW
Motor me bosht X1.5kW
motor rrotullues tavoline1.5kW


ProjektParametër
gishtÇift rrotullues70 Nm
burim energjieFurnizimi me energji elektrike380V-25kW
burimi i presionit të ajrit4-6 kg/cm² (E qëndrueshme)
dimensionzona kryesore e makinës (gjatësia × gjerësia × lartësia)2600 1800 × × 2950mm
pesha e makinësRreth 3.5t
dimensionSaktësia e pozicionimit të boshtit Z≤0.006mm
Saktësia e pozicionimit të përsëritur të boshtit Z≤0.004mm
tabela dhe vertikaliteti i boshtit Z0.02mm
kërcim me diametër boshti≤0.003mm
Saktësia e bluarjes (ndryshimi në trashësi)≤ ± 0.005 mm
rrota bluarëse;specifikim450 × 40 × 360 mm (Rrota bluarëse me diamant)
shpejtësia e rrotullimit50-2800 rpm (Shpejtësia e rregullueshme)

HETIM