Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me një anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1675653252763684.jpg
YHM7430 Makinë bluarëse vertikale me një anë me saktësi të lartë

YHM7430 Makinë bluarëse vertikale me një anë me saktësi të lartë


Funksioni kryesor:

Ky mjet makinerie është një vegël automatike, me efikasitet të lartë, e përshtatshme për përpunimin e pjesëve në grup, kryesisht përdoret për rrafshin e pjesëve bluarëse të njëanshme, përdorimin e rrotës bluarëse CBN, rrotës bluarëse diamanti për safir, xhami, qeramikë, gjysmëpërçues dhe të tjera. materiale të forta dhe të brishta metalike dhe jometalike për përpunim të bluarjes dhe rrallimit me precizion efikas të njëanshëm; Mund të përdoret gjerësisht për bluarjen e njëanshme dhe përpunimin e hollë të nënshtresave të safirit LED, gjysmëpërçuesve dhe produkteve të tjera.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

safir

pik-2

Gotë

pik-3

Qeramikë

pik-4

Vafera silikoni

Pikat kryesore të pajisjeve

● Vegla e makinerisë miraton teorinë e bluarjes së ushqimit IN-FEED, motori i servo e shtyn rrotën bluarëse të lëvizë vertikalisht dhe disku i poshtëm drejtohet nga rripi servo dhe sinkron, i cili mund të rrotullohet në të njëjtin drejtim ose drejtim të kundërt me rrotën bluarëse sipas për nevojat e procesit.
● Kjo vegël makine përdor kushineta me rul me precizion + kushinetë topi me brazdë të thellë për të mbështetur boshtin e pjesës së punës, i cili ka ngurtësi dhe saktësi të lartë; Metoda e adsorbimit me vakum përdoret për shtrëngim
Vegla pune ose pjesa e punës.
● Koka e bluarjes adopton një bosht elektrik për të lëvizur rrotën bluarëse për t'u rrotulluar dhe adopton modalitetin klasik të vidhos + linja hekurudhore + motor servo për të drejtuar ushqimin vertikal; Boshti Z miraton reagime me rrjetë të mbyllur me saktësi të lartë për të kontrolluar saktësinë e furnizimit të boshtit Z.
● Përdorimi i instrumentit matës të dyfishtë sondë Marposs D-Model+2Unimar mund të arrijë kontroll të saktë të gabimit dimensional të trashësisë së bluarjes së pjesës së punës.
● Përshtatni ndërfaqen interaktive njeri-makinë (ekran me prekje), kontroll të saktë dhe të thjeshtë për t'u përdorur.

Parametri teknike
ProjektNjësiParametër
Diametri i rrotës së bluarjesmmΦ380
Pjesë të përpunuaraDiametri maksimal i jashtëmmmΦ300
Bosht elektrospindleRrotulloni shpejtësinër / min100-250
FuqijakW11
Z BoshtItinerarmm125
FuqijakW0.4
Njësia minimale e hyrjesmm0.001
Lëviz shpejtmm / min400
Furnizimi maksimalmm / s5
Rezolucioni minimalum0.1
WorkbenchFeed goditjemm400
Lëviz shpejtm / min10
Rrotulloni shpejtësinër / min5-350
Matni përsëritshmërinë në internetum± 0.5
Rezolucioni i matjes së trashësisë në linjëum0.1
Saktësia e përpunimitTTV monolitum3
Fletë TTV copë-copëum± 3
pesha totalekg2100

HETIM