Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me një anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1690189083677619.jpg
Mulli vertikal me një anë YHM7430 me saktësi të lartë

Mulli vertikal me një anë YHM7430 me saktësi të lartë


Funksioni kryesor:

Kjo makinë është automatike, vegël makine me efikasitet të lartë, e përshtatshme për përpunimin e pjesëve në grup, kryesisht përdoret për bluarjen e njëanshme të pjesëve të avionit, rrota cBN dhe rrota diamanti përdoren për të holluar safirin, qelqin, qeramikën, gjysmëpërçuesit dhe metalet e tjera dhe jo. materialet e brishta metalike të forta Mund të përdoren gjerësisht në nënshtresën e safirit LED, produktet gjysmëpërçuese të tilla si përpunimi i hollë i bluarjes nga një anë.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

safir

pik-2

Gotë

pik-3

Qeramike

pik-4

Çip silikoni

Feature kryesore

● Makina miraton teorinë e bluarjes IN-FEED, motori servo drejton rrotën bluarëse për të lëvizur në drejtim vertikal, disku i poshtëm drejtohet nga rripi servo dhe sinkron, ai mund të rrotullohet me rrotën bluarëse në të njëjtin drejtim ose në drejtim të kundërt sipas kërkesës së procesit.

● Makina miraton kushinetën e rrotullës me precizion tërthor + kushinetën topin me brazdë të thellë për të mbështetur boshtin e pjesës së punës, e cila është e ngurtë dhe me saktësi të lartë, dhe miraton adsorbimin me vakum për të shtrënguar veglën e punës ose pjesën e punës.

● Koka e bluarjes miraton boshtin elektrik për të shtyrë rrotën bluarëse për t'u rrotulluar, adopton mënyrën klasike të shufrës së vidhos + hekurudhës së linjës + motorit të servo për të drejtuar ushqimin vertikal dhe përdor reagimin me rrjetë të mbyllur me precizion të lartë për të kontrolluar Z - saktësia e ushqimit të boshtit.

● Duke përdorur instrumentin matës me dy sonda mabis D-Model + 2Unimar, gabimi i trashësisë së bluarjes mund të kontrollohet me saktësi.

● Përdorimi i ndërfaqes interaktive njeri-makinë (ekran me prekje), kontroll i saktë, i lehtë për t'u përdorur.

Parametri teknike
ProjektParametër
Diametri i rrotës bluarëseΦ380mm
Pjesa e punësDiametri maksimal i jashtëmΦ300mm
bosht i motorizuar i boshtitshpejtësi100-2500r / min
pushtet11kW
boshti zpash125mm
pushtet0.4kW
njësia minimale e ushqimit0.001mm
shpejtësia e lëvizjes së shpejtë400mm / min
ushqimi maksimal5mm / s
rezolucioni minimal0.1μm
tavoline puneudhëtim me ushqim400mm
shpejtësia e lëvizjes së shpejtë10 m/min
shpejtësi5-350r / min
Matja on-line e saktësisë së pozicionimit të përsëriturΜ 0.5μm
Rezolucioni i matjes së trashësisë në linjë0.1μm
Saktësia e përpunimitTTV monolit3μm
TTV Mes fetaΜ 3μm
Pesha e të gjithë makinës3500kg

HETIM