Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me një anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672122975470855.jpg
Makinë bluarëse vertikale me një anë Cnc të Serisë YHM450

Makinë bluarëse vertikale me një anë Cnc të Serisë YHM450


Funksioni kryesor:

Është i përshtatshëm për bluarje dhe rrallim të njëanshëm me efikasitet të lartë dhe me precizion të lartë të pjesëve të materialit të fortë dhe të brishtë si safiri, qelqi, karabit silikoni dhe qeramika.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan


HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Karbidë silikoni

pik-2

Xhami i telefonit celular

pik-3

Fundi safir

Metodat e përpunimit

pik-4

Pikat kryesore të pajisjeve

● Trupi i avionit adopton një strukturë në formë kutie të derdhjes, e cila ka absorbim të mirë të goditjeve, ngurtësi të mirë dhe stabilitet termik të besueshëm.

● Lëngu ftohës ndahet në mënyrë magnetike, filtrohet me shirit letre filtrimi me 2 faza dhe riciklohet pasi të kontrollohet temperatura e ftohësit.

● Struktura boshtore e ushqimit të kokës bluarëse të kësaj makinerie adopton pajisjen e krimbave dhe makinën e krimbave për të drejtuar strukturën e vidhos së topit me diametër të madh të klasit P2. Sistemi i boshtit kryesor të boshtit miraton strukturën e shtrirjes mbajtëse me hapësirë ​​të madhe dhe ngurtësi të lartë për të siguruar saktësinë e drejtimit të boshtit kryesor dhe stabilitetin e bluarjes së sipërfaqeve të mëdha. kërkesat e kapacitetit mbajtës.

● Struktura e veçantë e ushqimit planetar është adoptuar për të realizuar trajektoren e lëvizjes planetare të diskut të pjesës së punës, e cila mund të realizojë bluarjen e pozicionimit; ingranazhi i krimbit dhe struktura e krimbave përdoren për të drejtuar pozicionimin e diskut të madh, dhe saktësia e pozicionimit është e lartë;

● Pjesa e punës mbërthehet me thithje vakum.

● Pajisur me pajisje automatike të veshjes së rrotave bluarëse, e cila është e përshtatshme dhe e shpejtë për të siguruar cilësinë e veshjes së rrotave bluarëse.

● Drejtuar nga motori me servo të plotë, lëvizja është e qëndrueshme, pozicionimi është i saktë dhe rregullimi është i përshtatshëm.

Parametri teknike

Modeli i artikullit/produktit

Njësi

YHMM450

Diametri i copës së punës

mm

Φ50-φ500

Trashësia e pjesës së punës

mm

0.4-20

Madhësia e rrotave

mm

Φ445

Motori i kokës bluarëse

kw

11

Shpejtësia e kokës së bluarjes

rpm

50-950

Fuqia e motorit të tabakasë ushqimore

kw

0.75 2 x

Fuqia e madhe e motorit të ngasjes së diskutkw3.5
Cilësia e makinës

kg

rreth 5000
Dimensionet e veglave të makinerisë (gjatësia x gjerësia x lartësia (LxWxH)

mm

1400x2400x2600

HETIM