Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Harxhuese>Bluarje dhe lustrim konsumi

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1673062531488689.jpg
https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1673062536765304.jpg
https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1673062536652927.jpg
Lëng lustrim/pluhur lustrues
Lëng lustrim/pluhur lustrues
Lëng lustrim/pluhur lustrues

Lëng lustrim/pluhur lustrues


Funksioni kryesor:

Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Parametri teknike

Emër

karakteristika

Aplikacion

Kodimi i materialit

Lëng lustrim me oksid ceriumiI përshtatshëm për xham optik preciz me fortësi të ndryshme, xhami i mbulesës së telefonit celular; jo e lehtë për t'u gërvishtur, grimca uniforme, stabilitet i lartë, pezullim i mirë, jetë e gjatë shërbimi dhe avantazhe të tjeraKy produkt përdoret kryesisht për procesin e lustrimit të fletës mbrojtëse, mbulesës së përparme dhe të pasme, mbulesës xhami 3D, xhamit optik preciz

G3115

llum diamantiDuke përdorur lëndët e para mikro-pluhur të cilësisë më të mirë, të kombinuara me formulën e importuar me shpërndarje të lartë, mund të mbajë forcë të lartë prerëse dhe nuk është e lehtë të gërvishtet. Shkalla e bluarjes së produktit është e qëndrueshme dhe sipërfaqja e lëmuar është e mirë.Përpunim gjysmëpërçues, silikon me një kristal, silikon polikristalor, nënshtresa safiri, dritare safiri; përpunimi i materialeve qeramike; fletë identifikimi me gjurmë gishtash me zirkoni, guaskë e pasme e telefonit celular me qeramikë zirkonia dhe qeramika të tjera; përpunimi i materialit metalik çelik inox, aliazh alumini, karabit i çimentuar dhe materiale të tjera metalike

G3116

Lëng lustrim silicëMe pastërti të lartë, shkallë të lartë lustrimi, pastrim të lehtë, madhësi uniforme të grimcaveSilikon monokristalor, silikon polikristalor, xhami blu, nënshtresa safiri kristali lazer, kristale optike, qeramika, lidhje alumini, metale precize

G3117

Lëng lustrim aluminiKristal i qëndrueshëm, fortësi e lartë, shpërndarje uniforme, forcë e fortë bluarëse, lustrim i shpejtë, shkëlqim i lartë, efekt i mirë pasqyreI përshtatshëm për lustrim me saktësi të sipërfaqeve kristalore, gurëve të çmuar, lenteve optike, nënshtresave qelq-qeramike, produkteve të qelqit, produkteve metalike, materialeve gjysmëpërçuese, etj.

G3119

Lëng lustrimi me karabit silikoniKa karakteristikat e shpërndarjes së mirë, madhësisë uniforme të grimcave, fortësisë së lartë dhe efikasitetit të lartë lustrimi.Bluarja dhe lustrimi i lidhësve të fibrave optike, nënshtresave të diskut të fortë, gotave të ndryshme optike, qeramikave dhe karbiteve të ndryshme të çimentuara

G3111

Lëng lustrim me zirkoniEfikasitet i lartë, përfundim i lartë, jetëgjatësi e gjatë shërbimi, pezullim i fortë, i lehtë për t'u pastruar, etj.për xhami të butë

G3015

Lëng lustrim alumini për çelik inoxPërmbajtja e ngurtë e produktit është 25%; përdoret në një cikël hollimi 2:1 dhe shtohet gjatë procesit; vlera e pH është 4-6; madhësia mesatare e grimcave është 0.8-1.0 për D50 dhe 6 mikron për D100; Shkumë, pa erë dhe pa acarim; Pajtueshmëria me RoHS; efikasitet i lartë bluarje, uniform, i imët, pa gërvishtje

I përshtatshëm për lustrim të imët të çelikut inox, aliazh titani, etj.;

, lëkura e bardhë, batanije ose lëkura e zezë përdorimi: pajisje me pesë akse, bluarje e sheshtë, grumbullim

/

HETIM