Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Makinë prerëse dyfishtë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1690357865636919.jpg
YH2M8432F Makinë lustrimi vertikale me dy anë

YH2M8432F Makinë lustrimi vertikale me dy anë


Funksioni kryesor:

Kjo makinë përdoret kryesisht për bluarje dhe lustrim të dyanshëm të pjesëve të Listës së materialeve gjysmëpërçuese si kristalet e silikonit, germaniumit dhe kuarcit, si dhe pjesëve me fletë të holla të bëra nga materiale jometalike të forta dhe të brishta si qelqi optik dhe qeramika.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Meshë silikoni

pik-2

Xham kuarci

pik-3

Xham optik

pik-4

Qeramikë

Feature kryesore

● Paleta e makinës, disku i poshtëm, boshti i zbrazët përmes kushinetës me ngurtësi të lartë, precizion të lartë dhe kushineta me mëngë fikse, mund të sigurojnë kërcim shumë të lartë të paletës;.

● Forma e ngritjes së unazës së ingranazheve: kërkimi dhe zhvillimi i ri i mekanizmit të ngritjes së unazës së ingranazhit të jashtëm, saktësia e ngritjes është më e lartë, qëndrueshmëria e mirë, ngritja pa fenomen bllokues, saktësia e lëvizjes së rrotave të udhëtimit është më e lartë, zëvendësimi i jastëkut lustrim është më i përshtatshëm.

● Forma e rrjetës së ingranazheve planetare: rrjetëzimi i kunjave me dizajn të ri, kur veshja e unazës së brendshme ose dhëmbi i ingranazhit të diellit, mund të heqë shpejt zëvendësimin e kunjit të vetëm, nuk ka nevojë të zëvendësohet i gjithë ingranazhi i unazës së brendshme ose rrota e diellit, me kosto të ulët, më e lehtë ruajnë.

● Për të realizuar funksionin e ushqimit dhe shkarkimit automatik të robotit industrial pasues, pjesët e rrotës së diellit dhe pjesët e poshtme të diskut të kësaj makinerie kontrollohen nga servo motorët, koordinohen me cilindrin në pajisjen e pozicionimit të unazës së ingranazhit të jashtëm për të lëvizni lart e poshtë me saktësi për të pozicionuar kunjin e pozicionimit të konit të unazës së jashtme të ingranazhit, si dhe pozicionimin e saktë dytësor pas rrotullimit, më në fund, me robotin industrial për të marrë anijen e lundrimit dhe pjesën e punës gjatë ngarkimit dhe shkarkimit të funksionimit pa probleme.

● Pajisja e furnizimit me lëngje të makinës 1 adopton pompën e pavarur të furnizimit me lëng dhe pompën e trazimit, siguron që lëngu bluar të jetë plotësisht i pezulluar dhe të mos precipitojë, pajisjet e tubacionit të furnizimit të lëngjeve janë të gjitha prej çeliku inox, tubacioni zgjedh zorrën e telit të çelikut , dhe nuk është i lehtë për t'u përkulur, rezervuari i rrjedhës është projektuar me një strukturë të tipit kokë, me deri në 40 tuba dalje të lidhura në vrimën e daljes së diskut të sipërm për të siguruar rrjedhje të barabartë dhe të madhe të lëngut bluar, përdoruesit mund të zgjedhin lidhja e ujit ftohës (diametri i grykës së tubit: Φ12) sipas nevojave të tyre. Temperatura e lidhjes së ujit ftohës është ≤15 ° C dhe presioni është 2 kg/CM2.

Parametri teknike
ProjektParametër
Madhësia e diskut lustrueseΦ1070xΦ495x45mm
shpejtësia e sipërme e diskut2-25r / min
shpejtësi më e ulët e diskut të rrotullimit2-50r / min
shpejtësia e rrotës së diellit2-22r / min
goditje lart-poshtë450mm
goditje e ngritjes së ingranazheve unazore30mm
presioni maksimal i përpunimit350Kg
lejimi i rrjedhjes së sipërfaqes fundore0.12mm
unaza e ingranazhit për dalje radiale0.25mm
Mbështetja e mbarimit të unazës së ingranazhit0.25mm
Dielli i rrotës radiale të shkarkimit0.15mm
shtesa e mbarimit të rrotës së diellit0.15mm
furnizimi me energji elektrikeAC380V me pesë tela trefazor
fuqia totale e pajisjeve15KW
madhësia e hostit (gjatësia × gjerësia × lartësia)Rreth 1800 × 1500 × 2900mm
pesha e makinësRreth 3500 kg

HETIM