Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Bluarje dhe lustrim>Makinë bluarëse dhe lustruese me dy anë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672889669260800.jpg
YH2M8470 Makinë bluarjeje me saktësi të dyanshme me shpejtësi të lartë

YH2M8470 Makinë bluarjeje me saktësi të dyanshme me shpejtësi të lartë


Funksioni kryesor:

Ky mjet makine përdoret kryesisht për bluarjen dhe bluarjen e planit të pjesëve. Ai përdor rrotën bluarëse CBN, rrotën bluarëse diamanti dhe jastëkun e bluarjes së diamantit për të kryer bluarje të dyanshme me efikasitet të lartë dhe precizion të çelikut, bakrit, karabit të çimentuar, qelqit, qeramikës dhe materialeve të tjera të forta dhe të brishta metalike dhe jometale. Përpunim i hollë.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Qeramikë

pik-2

Pllaka e valvulave

pik-3

Gotë

Pikat kryesore të pajisjeve

● Kjo vegël makine i përket 4 lëvizjeve lustruese unazore planetare.

● Ingranazhet e diellit, pllaka e poshtme dhe pllaka e sipërme drejtohen drejtpërdrejt nga reduktuesi me rregullim të pavarur të shpejtësisë.

● Pllaka e sipërme është nën presion nga cilindër ajri + valvul proporcionale elektrike; mekanizmi i krahut rrotullues realizon lëkundjen brenda/jashtë, e cila është e lehtë për t'u përdorur.

● Përdorimi i sensorëve matës për të kontrolluar me saktësi madhësinë e përpunimit, duke përdorur ndërfaqen interaktive njeri-makinë (ekran me prekje) dhe vendosjen e parametrave të përpunimit përmes programeve.

Parametri teknike

Projekt

Njësi

YH2M8470 Psherëtimat 470

YH2M84100

YH2M84120

Madhësia e rrotës së bluarjes (diskut të bluarjes).

mm

φ700 x φ300 x 55

(Substrati 50)

φ1000 x φ496 x 60

(Substrati 55)

φ1150 x φ410 x 60

(Substrati 55)

Madhësia maksimale e pjesës së punës

mm

200

(gjatësia diagonale drejtkëndëshe)

255

(gjatësia diagonale drejtkëndëshe)

370

(gjatësia diagonale drejtkëndëshe)

Dimensioni i trashësisë së pjesës së punës

mm

0.4-40

0.4-40

0.4-40

Shpejtësia e diskut lart e poshtë

rpm

5-120

5-120

5-120

shpejtësia e marsheve diellore

rpm

5-65

5-65

5-65

Fuqia e motorit të boshtit të diskut të sipërm dhe të poshtëm

kW

5.5

5.5

5.5

Fuqia e motorit të marsheve të diellit

kW

1.5

1.5

1.5

presion maksimal nën presion

KGF

300

300

300

Dimensionet (LxWxH) Përafërsisht.

mm

1640 x 1600 x 2700

1850 x 1700 x 2700

2000 x 1800 x 2700

Pesha e përgjithshme (përafërsisht)

kg

3000

5500

7000

HETIM