Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Mulli CNC>Grirës me fytyrë të dyfishtë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1672822526319936.jpg
Makinë bluarëse vertikale me dy skaje me saktësi të lartë YHDM580D

Makinë bluarëse vertikale me dy skaje me saktësi të lartë YHDM580D


Funksioni kryesor:

Kjo makinë mund të përpunojë të gjitha llojet e pjesëve të holla metalike dhe jo metalike (kushineta, pllaka valvulash, pllaka aliazh alumini, plumba, tehe pompe vaji, unaza pistoni etj.) me forma dhe rrathë të ndryshëm. Bluarje me saktësi me efikasitet të lartë të faqeve fundore paralele të sipërme dhe të poshtme.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-1

Duke

pik-2

Copë litari

pik-3

Kornizë e mesme prej çeliku inox

Metodat e përpunimit

bluarje në modalitetin C (C)
I përshtatshëm për përpunim me efikasitet të lartë, me shumë specifikime dhe varietet

pik-4

Bluarje e vazhdueshme (LX)
I përshtatshëm për pjesë të hollë të punës me heqje të lartë (1-8 mm)

pik-5

Pikat kryesore të pajisjeve

● Bluarja e tipit C dhe e vazhdueshme (bluarje me lëkundje opsionale, bluarje planetare me dy stacione) mund të bluajnë të dy skajet e pjesës së punës me saktësi të lartë dhe efikasitet të lartë.

● Një dritare e madhe hapet në pjesën e pasme të makinës për të ndryshuar rrotën bluarëse, e cila është e përshtatshme dhe e thjeshtë. Tabela e ushqimit miraton një metodë fikse, e cila është e lehtë për t'u konfiguruar ngarkimin dhe shkarkimin automatik, shmang ndryshimin e saktësisë së shkaktuar nga hapja dhe mbyllja e shpeshtë e tryezës së ushqimit dhe ruan stabilitetin e ndërfaqes automatike.

● Adoptoni sistemin CNC të Siemens (sistemi Huazhong është opsional), ndërfaqe e personalizuar HMI njeri-makinë, funksionim i thjeshtë, i fuqishëm dhe i përsosur.

● Kutia e sipërme, kutia e poshtme dhe tavolina e ushqimit janë të lidhura dhe të fiksuara vertikalisht në sekuencë, gjë që siguron funksionimin e qetë të të gjithë makinës.

● Rregulloni këndin e kutive të sipërme dhe të poshtme përmes metodës së rregullimit me tre pika, në mënyrë që të rregulloni paralelizmin dhe këndin e kokave bluarëse të sipërme dhe të poshtme, gjë që është më e përshtatshme për t'u përdorur, e qëndrueshme dhe e besueshme.

● Duke përdorur mekanizmin e veshjes servo të llojit të diskut, grupe të shumta gurësh vaji marrin pjesë në të njëjtën kohë dhe efikasiteti i veshjes është i lartë.

● Boshti i furnizimit është i pajisur me një vizore grilë me precizion të lartë për të siguruar saktësinë e furnizimit në nivel mikron.

● Përdorni boshtin elektrik me ngurtësi dhe çift rrotullues të lartë për të zëvendësuar boshtin e zakonshëm mekanik, i cili funksionon pa probleme, eliminon dridhjet e shkaktuara nga zinxhiri i transmisionit dhe përmirëson efikasitetin dhe saktësinë e bluarjes.

● Uji del nga qendra e boshtit për të përmirësuar efikasitetin e bluarjes.

Parametri teknike

Modeli i artikullit/produktit

Njësi

YHDM580D

Diametri i copës së punës

mm

Φ12-Φ150

Trashësia e pjesës së punës

mm

0.8-40

Madhësia e rrotave

mm

Φ585xΦ195

Motori i kokës bluarëse

kw

25x2

Shpejtësia e kokës së bluarjes

rpm

50-1500

Fuqia e motorit të tabakasë ushqimore

kw

1.5

Cilësia e makinës

kg

6000

Dimensionet e veglave të makinerisë (J x P x H (L x P x H)

mm

2550x2300x2880

HETIM