Të gjitha kategoritë
ENEN
YUHUAN Co., Ltd.

home>Qendra e produkteve>Komponentët kryesorë funksionalë

Qendra e produkteve

https://www.yuhuancnc.com/upload/product/1690358622756531.jpg
Bosht i motorizuar i drejtuar direkt nga YHJ

Bosht i motorizuar i drejtuar direkt nga YHJ


Funksioni kryesor:

Është i përshtatshëm për përdorimin e përputhjes së pajisjeve të përpunimit preciz. Bosht i integruar i motorizuar me çift rrotullues të lartë, me precizion të lartë, i përdorur në mulli CNC, qendrat e përpunimit, makinat bluarëse, makineritë e shpimit, makinat speciale dhe pajisjet e tjera, për të siguruar saktësi të lartë, rritje të ulët të temperaturës me performancën më të mirë, saktësi dinamike të bilancit G0.4. XNUMX.


Kategoria: Qendra e produkteve
Fjalë kyçe: Yuhuan

HETIM
Pjesë tipike të përpunuara

pik-2

Mulliri i jashtëm Mulli i brendshëm Qendra e përpunimit të mullirit vertikal

Feature kryesore

● Parimi i kësaj makine është që të përdoret rrotulla e pjesës së punës, e cila është pak më e madhe se vafera e silikonit, pjesa e punës është në qendër të rrotullës së pjesës së punës përmes thithësit të vakumit dhe buza e rrotës bluarëse është e rregulluar në pozicionin qendror. e pjesës së punës, pjesa e punës dhe rrota bluarëse rrotullohen rreth boshteve të tyre përkatëse për të bërë prerjen dhe rrallimin. Gjatësia e kontaktit, zona e kontaktit dhe këndi i prerjes midis rrotës së bluarjes dhe punës janë të pandryshuara, fenomeni i skajit të mesit konveks dhe kolapsit mund të shmanget. Veçanërisht për punën më të hollë, performanca është më e dukshme.

● Boshti kryesor i mbulimit lart dhe poshtë adopton strukturën e mbajtësit të ajrit, sepse nuk ka fërkime midis statorit dhe rotorit, shkalla e konsumit reduktohet në minimum, në mënyrë që të sigurohet që saktësia të jetë gjithmonë e qëndrueshme.

● Rezistenca e mbajtësit të ajrit është më e ulët, duke lejuar shpejtësi më të lartë dhe duke mbajtur në të njëjtën kohë nivel më të ulët dridhjeje.

● Lëvizja e saktë dhe e përsëritshme e boshtit mbajtës të ajrit rezulton në shkëlqim të shkëlqyer të sipërfaqes. Për shkak se fortësia sigurohet nga një rrjedhë konstante e ajrit përmes kushinetës, forcat e ushtruara në rotor nga ngarkesat e jashtme shpërndahen në mënyrë të qëndrueshme në të gjitha pikat e rrotullimit të tij. Kjo karakteristikë lidhet ngushtë me shkëlqimin e mirë të sipërfaqes të prodhuar gjatë bluarjes.

● Baza është prej mermeri të derdhur dhe kolona e ushqimit të boshtit Z është prej mermeri për të përmirësuar ngurtësinë dhe qëndrueshmërinë e makinës.

Parametri teknike
ProjektParametër

Sp38Sp50Sp56Sp63-C
Lloji i motoritSinkronizimi me magnet të përhershëmSinkronizimi me magnet të përhershëmSinkronizimi me magnet të përhershëmSinkronizimi me magnet të përhershëm
fuqi e vlerësuar11.5kW31kW30kW30kW
tension nominal380V380V380V380V
vlerësuarat aktuale37A60A60A65A
çift ​​rrotullues i vlerësuar18N.m130N.m84N.m42N.m
shpejtësia e vlerësuar7500rrpm2300rrpm3000rrpm6800rrpm
shpejtesi maksimale10000rrpm3500rrpm4500rrpm8000rrpm
DukeMbajtëse e elementit rrotulluesMbajtëse e elementit rrotulluesMbajtëse e elementit rrotulluesMbajtëse e elementit rrotullues
vajosjeLyrëLyrëLyrëLyrë
ftohësFtohje e detyruar me ujëFtohje e detyruar me ujëFtohje e detyruar me ujëFtohje e detyruar me ujë
mënyra e instalimit dhe lidhjesMontimi vertikal anësorMontimi vertikal anësorHorizontale me fllanxhaVertikale me fllanxha
ndërfaqja e boshtitф38 (1:7.5)f50ф56 (1:7.5)HSK63-C
dalja në fund të fytyrës≤0.002≤0.002≤0.002≤0.002
rrjedhje radiale≤0.002≤0.002≤0.002≤0.002
Përdorni modalitetinVertikale/animVertikalenivelVertikale/anim
mënyra e mbylljesVula me gazVula me gazVula me gazVula me gaz
monitorimi i temperaturësKTY+PTCKTY+PTCKTY+PTCKTY+PTC
Klasa e makinës balancuese dinamikeG0.4G0.4G0.4G0.4
pajisje balancimi në linjëMatchingMatchingMatchingMatching

HETIM